Akıllı telefonun pil ömrü nasıl artırılabilir - Netidi Web Ajans - Web Sitesi, İnternet Sitesi, E-ticaret, Web Sayfası Kurmak Kolay

Akıllı telefonun pil ömrü nasıl artırılabilir

Akıllı telefonun pil ömrü nasıl artırılabilirTeknolojinin en çok kullanılan cihazları telefonlardır. Eskiden telefonlar sadece sesli iletişime yararken bugün teknolojinin gelişmesiyle artık telefonlardan müzik dinleyebilir, film izleyebiliriz. Bunun yanı sıra telefonlarımız ile sosyal medyadan yararlanabilir fotoğraflarımızı, anılarımızı paylaşabiliriz. Çeşitli oyunlar oynayarak vakit geçirebiliriz. Hal böyle olunca telefonların pil ömrü azalmaktadır. Özellikle sosyal medya kullanımında telefonların şarjı kısa zamanda bitip tükenmektedir. Akıllı telefonlar, kullanışlı olduğundan ne yazık ki elden düşmediği sürece pil ömrümün artması biraz zordur. Ancak birkaç yöntem ile akıllı telefonunuzun pil ömrünü arttırmak mümkündür.

Telefonda Pil Ömrü Nasıl Artar?

Akıllı telefonların şarjı kısa sürede bittiği için telefonlar ne yazık ki sürekli olarak şarj aletinde takılı kalarak kullanılır. Bu çok tehlikeli bir kullanım şeklidir. Her ne kadar tüm telefon kullanıcılarının aşina olduğu bilgiler olsa da biz bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyoruz. Akıllı telefonlarınızda hareketli duvar kâğıtları, ekran koruyucuları kullanmak şarjınızın ömrünü kısalttığı için sabit konumda olanlar kullanılmasında fayda vardır. Bununla birlikte şarj tüketen en önemli detaylardan biride telefonun aydınlatmasının en yüksek seviyede olmasıdır. Bu yüzden telefonun aydınlatması otomatik olarak uygulanan seviyede olması gerekmektedir. Telefon şarjlarını tüketen en önemli sebeplerden biriside internetin sürekli olarak işlemesidir. İnternet ile ilgilenilmediği sürelerde interneti mutlaka kapatmak gerektir. Bu şarjın ömrünü bir nebze de olsa arttıracaktır. Elbette ki akıllı telefonlarda kullanılan tüm uygulamalar kullanıldıktan sonra kapatılmalıdır.

Telefonlarda Şarjı Korumak İçin Çözümler

Eğer telefonunuzun şarjının çabuk tüketmek istemiyorsanız şarjınızın 0 dolduğundan emin olun. Bir başka yöntem ise telefonun bataryasını takıp çıkarmak olacaktır. Her ne kadar düşük bir ihtimal olsa da telefonunuzu biraz dinlendirmek şarjını da yükseltmenize yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra şarjınızı mutlaka yanınızda bulundurmak sürpriz durumlar için oldukça yararlı olacaktır. Yeni çıkan taşınabilir şarj aletlerinizde telefon şarjlarının uzun kullanılmasında önemli bir natiftir. Telefon şarjlarınızın ömrünü uzatmak isteyenler interneti daha az kullanarak pil ömrünü uzatabileceği bir gerçektir. Çünkü aynı marka iki akıllı telefon ele alalım birinde internet olsun diğerinden internet hiç kullanılmasın. İnternet kullanılan akıllı telefonun şarjı yarım saat dayanırken, internetsiz akıllı telefon 2 gün dayanabilmek kapasitesi vardır.

Yazar:Ensar Türkoğlu - www.bilgiustam.com

Bizden haberdar olmak için yan tarafa mail adresinizi yazabilirsiniz.

Üye Girişi

Veya
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
Şifrenizi mi unuttunuz? Kayıt olmak ister misiniz? İletişim & Ulaşım