FİBEROPTİK ÇÖZÜMLER

 

FİBER OPTİK ALTYAPI İŞLETME BAKIM VE ONARIM

Geçmişten gelen tecrübe ile, ulusal ve uluslararası fiberoptik altyapılarda, arıza önleyici uygulamaların yanı sıra, oluşan arızalarda, onarım süreci sektörde yer alan birçok hizmet sağlayıcıdan hızlı şekilde tamamlanır. Ayrıca kablo güzergahlarında her türlü deplasman işleri de uzman personel tarafından gerçekleştirilerek, altyapının operasyonel sürekliliği en üst seviyede sağlanır.

FİBER OPTİK EK YAPIMI VE SONLANDIRMALAR

Fiberoptik Dünyasındaki en güncel teknolojiler takip edilerek, en güncel cihazlar temin edilmelidir. Ek yapımı ve sonlandırmalarda personel becerisi ve işçilik kalitesi en önemli kriterdir. Teknoloji yenilikleri ve kaliteli işçilik bir araya geldiğinde en hızlı ve en kaliteli fiberoptik kablo ek yapımları ve patchpanel sonlandırmaları gerçekleştirilir.

FİBER OPTİK TEST ÖLÇÜM VE ANALİZ HİZMETLERİ

Fiberoptik hatlarda yapılan detaylı test ve analizler, iletişimin verimli şekilde devam etmesini sağlamakla birlikte, olası arızaların önceden tespit edilmesi ile bu arızaların önlenmesine de yardımcı olur. Noktadan Noktaya güç testi (power), OTDR test çözümleri ve ihtiyaç durumunda diğer ileri seviye testler titizlikle uygulanır.

FİBER OPTİK ALTYAPI KAZILARI

Fiberoptik altyapı kazı hizmetleri, şehiriçi ve şehirlerarası güzergahlarda farklı zemin türlerine (Havai hat, akarsu geçişleri, göl geçişleri, orman geçişleri, köprü geçişleri, mini tranşe kazıları vb) göre geliştirilmiş farklı çözümler ile sunulmaktadır.

BİNA İÇİ KABLOLAMA

Bina içi kablolama, ihtiyaca ve yapıların fiziki koşullarına en uygun yöntemler kullanılarak uygulanır. Yapılacak keşif ile kullanıcı sayıları, kanallar, dağıtım uçları, veri merkezi durumu tespit edilir, varsa eksikler giderilir. Bina girişinden planlanan tüm noktalara kablolama gerçekleştirilir.

Ayrıca gelişen teknoloji ve inşaat sektörünün entegrasyonuyla ortaya çıkan Akıllı Bina sistemleri için de vazgeçilmez bir ihtiyaç olan bina içi kablolama, hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.

SİSTEM ODASI, VERİ MERKEZLERİ PROJE VE UYGULAMA

Elektrik güç sistemlerinden aydınlatma sistemlerine, Rack kabinet sistemlerinden yangın algılama ve söndürme sistemlerine, hassas kontrollü iklimlendirmeden elektronik güvenlik ve kontrol sistemlerine kadar tüm sistem odası projelendirme ve uygulamalarında, gerekli tüm bileşenlerin birlikte uyum halinde çalışması doğru malzeme ve işçilik kullanımı ile sağlanır.

POP NOKTALARI ÇÖZÜMLERİ

Fiberoptik teknolojilerin kullanıcılara açılan kapısı olarak nitelendirilen POP noktalarları için her türlü aktif/pasif cihaz montajları ve demontajları sağlanarak, belirli standartlardaki testleri yapılır ve en hızlı şekilde devreye alınarak işletilmesi sağlanır.

AKTİF İLETİŞİM CİHAZLARI KURULUM (FTTX) ÇÖZÜMLERİ

Veri merkezleri, sistem odaları veya POP noktalarındaki aktif cihaz ihtiyaçlarının belirlenmesi, projelendirilmesi ve switch, router, firewall gibi ekipmanların kurulum çözümleri sunulur.

FİBER OPTİK ALTYAPI GÜZERGAHI PROJELENDİRME VE KEŞİF

İnşaa edilecek fiberoptik hat öncelikle projelendirilir ve uygulamadan hemen önce yapılan detaylı bir saha keşfi ile uygulamanın sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır.

YAPISAL KABLOLAMA

Network (Ağ) sistemlerinin temel taşını kablolama altyapısı oluşturur. Kablo altyapıları ise, tüm network içerisinde en uzun kullanılan arabirimdir. Bu önemli arabirimin en doğru şekilde projelendirilmesi ve uygulanması, networkün sağlıklı genişlemesini sağlayacaktır.

Kablolama altyapısı hazırlanırken tasarımdan, uygun kabloların seçimine (Single Mode veya Multimode Fiberoptik kablolar, CAT 5 - CAT 6 - CAT - 7 Data kabloları vb), kaliteli malzeme (patch panel, data prizleri vb) ve işçilik kullanımına kadar önemli tüm detaylara dikkat edilmelidir. Ayrıca kurulan altyapının uygun standartlarda test edilmesi ve dökümantasyonun doğru şekilde yapılması, belirli teknik standartlara uygun bir altyapı üretimini sağlar.

GEÇİŞ HAKLARI PROJELENDİRME, DANIŞMANLIK VE YÖNETİMİ

Geçiş hakkı, telekomünikasyon altyapı şirketlerinin müşterilerine hizmet vermek amacıyla özel kuruluş ve kamu kuruluşlarının fiziki sınırları içersinde her türlü telekomünikasyon altyapısını ve bunların destekleyici ekipmanlarının geçirmek amacıyla kullanımını kapsar. Geçiş hakkının kullanılması tarafların anlaşmasına bağlı olup, bu anlaşmaların sağlıklı ve hızlı şekilde sonuçlandırılması ile ilgili çözümler tarafımızca sunulmaktadır.

FİBER OPTİK HATLAR İÇİN DENETİM

İnşaası tamamlanmış altyapıların ulusal ve uluslararası teknik standartlara ve şartnamelere uygunluğu, uzun süreli kullanım için büyük önem taşır. Uygunluk denetlenerek rapor haline getirilir ve gerekli düzeltme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi sağlanır.

TEKNİK DÖKÜMANTASYON HİZMETLERİ

Teknik Dokümantasyon, etiketlemeden harita koordinatlamasına bir bütün olup; atyapının sağlıklı işletilebilmesi için en önemli rolü oynar. Bu sebeple, her türlü altyapı için gerekli ölçümler ve uzmanlık ile "Teknik Altyapı Dokümantasyonları" hazırlanır.

FİBEROPTİK ÇÖZÜMLER
Whatsapp iletişim
Müşteri Hizmetleri
Yardıma mı ihtiyacınız var? Whatsapp'ta bizimle sohbet edin